Menu Zavřeno

ANO prohrálo s ODS souboj o nový územní plán Pardubic

Už se zdálo, že schválení nového územního plánu Pardubic se protáhne o další roky. Zastupitelé za ANO totiž prosazovali změny v jeho návrhu. Nakonec však nenašli v sále podporu a proces se sune dál. Ale ani nyní se nedá říct, kdy 12 let dlouhé martyrium skončí.

Ve svou one man show proměnil mimořádné zasedání zastupitelstva náměstek primátora Petr Kvaš z ODS. Dokázal totiž protlačit návrh nového územního plánu do dalšího procesu i přes silný odpor početně dominantního klubu ANO. To nakonec neprosadilo nic z toho, co chtělo. O spolupráci v radniční koalici nemohla být řeč. Kolegové z ANO a ODS se častovali štiplavými poznámkami a vlastně gradoval jejich dlouholetý spor o podobu nového územního plánu. Obě strany měly diametrálně odlišný pohled na věc. ANO chtělo daleko více místa pro další bytovou zástavbu, ODS zase trvala na tom, že ploch je dostatek.

„Jsme tady účastníky jedné velké společné ostudy. Už jsme v tak zoufalé situaci, že nemůžeme řešit, jestli je něco dobře, nebo špatně. Musíme jen dokončit proces, který trvá neskutečných 12 let,“ uvedl lídr opozičních Pardubáků František Brendl.

Zdroj: https://www.idnes.cz/pardubice