Menu Zavřeno

Tisková konference – do voleb jdeme společně

Společně nabízíme skutečnou změnu pro Pardubice!

Dnes byl, v tradiční pardubické kavárně Cafe Bajer na třídě Míru, slavnostním podpisem Smlouvy o spolupráci učiněn první krok k nejdůležitější změně pardubické komunální politiky v polistopadové historii. Lídři čtyř tradičních a úspěšných pardubických uskupení formálně potvrdili svoji vůli a snahu vytvořit silný komunální subjekt s názvem SPOLEČNĚ PRO PARDUBBICE, které má ambici stát se nejsilnějším subjektem na politické scéně ve městě.

Uskupení SPOLEČNĚ PRO PARDUBICE tvoří Sdružení pro Pardubice z.s., Pardubáci z.s., Pardubice pro lidi z.s. a Patrioti Pardubic. Lídrem společné kandidátky do podzimních komunálních voleb 2022 a kandidátem na primátora Statutárního města Pardubice je René Živný, který je současným předsedou Sdružení pro Pardubice, zastupitelem Pardubického kraje, krajským předsedou fotbalového svazu, a v minulém a předminulém volebním období vykonával funkci radního Pardubického kraje. S ním budou v čele společné kandidátky další lídři jednotlivých uskupení, tedy František Brendl, předseda spolku Pardubáci, současný zastupitel města a úspěšný náměstek primátora města Pardubic v letech 2010 – 2014. Dále Petr Králíček, předseda spolku Pardubice pro lidi a dlouholetý výrazný starosta městského obvodu Pardubice VI – Svítkov, a také předseda Patriotů Pardubic Jiří Lejhanec, současný zastupitel města, zastupitel prvního městského obvodu a patriot města tělem i duší.

Spojili jsme se pro Pardubice, chceme společně pracovat pro naše rodné město, jehož budoucnost nám leží na srdci. Naší společnou vůlí je sjednotit roztříštěnost pardubických občanských spolků a hnutí. Chceme vytvořit jasnou a srozumitelnou alternativu pro voliče preferující místní politiky, kteří svému městu rozumí a budou se věnovat jeho smysluplnému rozvoji,“ prohlásil společný kandidát na primátora René Živný.

Hlavním cílem nové koalice je společné úsilí o normální a každodenní správu města a jeho rozumný rozvoj. Snahou je vytvoření alternativy pro voliče, kteří na komunální úrovni nechtějí politikaření, ale lidi, které znají ze svého okolí, a kteří chtějí pracovat pro co nejlepší život všech občanů v Pardubicích. Lidi, kteří jsou zkušení odborníci a profesionálové, a jejichž názory jsou čitelné a jasné. Jsou za nimi za léta jejich profesního a občanského působení ve městě vidět výsledky jejich práce. Lidi, kteří dbají na tradice a bohatou historii města, ale zároveň chápou moderní trendy 21. století a znají směr pro smart & green budoucnost Pardubic.

Uskupení SPOLEČNĚ PRO PARUBICE chystá a postaví kandidátky nejen do městského zastupitelstva, ale také do všech osmi městských obvodů, které budou sestaveny z významných osobností a známých jmen zmíněných čtyř spolků a nezávislých kandidátů. Jednotliví lídři kandidátek do zastupitelstev městských obvodů budou představeni společně s koaličním programem a grafickým vizuálem volební kampaně během jarních měsíců.

Předsedou volebního štábu pro komunální volby 2022 byl na jednání lídrů nové koalice jednomyslně zvolen starosta MO Pardubice VI Petr Králíček.

Během jara bude pro občany města také otevřeno kontaktní místo, spuštěna webová stránka uskupení SPOLEČNĚ PRO PARUBICE a zaktivovány sociální sítě, kam se bude moci každý člověk žijící v Pardubicích obrátit s podnětem, dotazem nebo připomínkou k fungování města a jeho rozvoji.

František Brendl: „Spojením významných pardubických hnutí chceme lidem nabídnout změnu pro Pardubice. Ukončit politikaření a hašteření a začít skutečně „makat pro občany“. Všichni jsme Pardubáci a patrioti. Všechny nás spojuje i to, že jsme po minulých volbách nešli jen po korytech, ale přešli do opozice, a tím si zachovali vlastní tvář. Nejde nám o násilné ovládání města „za každou cenu“, ale o jeho dobré vedení – ve prospěch občanů Pardubic. Jsem přesvědčen, že s našimi lidmi nabízíme to nejlepší, co v Pardubicích je, a vše děláme pro rozvoj Pardubic. Udělejme změnu, navraťme naše město do rukou skutečným Pardubákům.

Petr Králíček: „Jsme jediné lokální, ryze pardubické a silné uskupení, které není nijak zatíženo politickými šarádami odehrávajícími se v poslanecké sněmovně.

Jako jediné lokální, pardubické uskupení máme zkušenosti se řízením města a již dvanáct let v řadě řídíme tři obvodní radnice a to bez jakýchkoliv skandálů a negativních kauz a stejným způsobem jsme připraveni pracovat pro celé město. V našem lídrovi René Živným vidím osobnost pro slušnou a konstruktivní spolupráci mezi městskou radnicí a pardubickým Krajem, kterou za současného vedení města hledáme jen stěží.

 

Jiří Lejhanec: „Toto spojení by mělo všem voličům nabídnout to nejlepší z jednotlivých subjektů a ukázat jim, jaký máme společný cíl. A to všechno bez stínu obav, že by hlas voliče měl propadnout. To je v dnešní roztříštěné a velmi polarizované společnosti to nejdůležitější. Během posledních let přicházíme o principy svobody. Čest a morálka se již tak nenosí, a to se nám vůbec nelíbí. Nepsané principy řízení společnosti jsou pošlapávány arogancí moci lidí, kteří kolikrát nemají k Pardubicím žádný intenzivní vztah. My jsme se zde narodili, máme tu své kořeny a blízké a chceme zúročit své životní zkušenosti na vylepšení chodu správy našeho krásného města. Osobně stále věřím, že město se dá řídit jako rodina.

 

 

René Živný, předseda z.s. Sdružení pro Pardubice

František Brendl, předseda z.s. Pardubáci

Petr Králíček, předseda z.s. Pardubice pro lidi)

Jiří Lejhanec, předseda Patriotů Pardubic